a4/... Walentynki Na Krechę”

a4/... Walentynki Na Krechę”

Grupa Literyczna Na Krechę zaprasza na wernisaż WierszYstawki artystycznej , która odbędzie się 12 lutego 2014 roku, o godz. 17,30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

 

WierszYstawka artystyczna to przede wszystkim przygotowana graficznie przez Joannę Kulhawik wystawka oprawionych wierszy uczestników grupy literycznej, którą będzie można oglądać, czytać w przestrzeni biblioteki co najmniej przez miesiąc. Prezentację twórczości poetyckiej grupy

uzupełnią: wystawa obrazów Kornelii Chojnackiej oraz prace plastyczne Krzysztofa Schodowskiego, Bogusza Jana Szulca, Dominika Lesiczki, Jolanty Ciecharowskiej. Zostanie przygotowany komiks Aleksandry Bujak. W gablocie zostaną udostępnione kartki z ogólnopolskiej akcji Walentynki Na Krechę.*

 

Zapraszamy również na spotkanie z autorami, których książki zostały wydane w ostatnim roku: Mikołajem Bogajewiczem, Mariuszem Partyką, Łucją Dudzińską. Przypomnimy również: Karolinę Kułakowską, Annę Tlałka,  Nej Tryba, Sabinę Waszut, Katarzynę Figura Zychla.

Istotnym punktem programu będzie ogłoszenie werdyktu I edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Erotyk Na Krechę" im. T. Stirmera.

Zapraszamy publiczność do mini maratonu czytania erotyków w ramach Małego Turnieju Jednego Wiersza i nie tylko.

Całości syntezy sztuk – słowa, obrazu, dźwięku – dopełni wybitna gitara fingerstyle Roberta Kordylewskiego.

(Kurator WierszYstawki: Łucja Dudzińska)

*

„Walentynki Na Krechę” – coraz częściej na hasło „14 luty” widzimy grymas na twarzy. Otóż, my również nie przepadamy za tą całą słodkomdlącą komercją z tego powodu - jednak zamiast siedzieć bezczynnie i udawać, że tych walentynek nie ma, (a w duchu ewentualnie czekać na Noc Kupały) chcemy zaproponować coś innego. Dzięki aktywności wielu uczestników Grupy Na Krechę w dniu 14 lutego spróbujemy zainteresować ludzi poezją i sztuką. Będziemy rozdawać w klubach, pubach oraz na ulicach kilku miast w Polsce, a i w Londynie (dla tam przebywających Polaków), autorskie pocztówki z erotykami, wydane własnym sumptem. To są kadry będące kompilacją wierszy, obrazów, zdjęć, grafik, rysunków członków grupy i zaprzyjaźnionych artystów. Mamy już III edycję „Walentynek na krechę“, co z coraz większym zainteresowaniem i rozmachem, kontynuujemy nie tylko w Poznaniu, ale i w Gnieźnie, Nowym Tomyślu, Kaliszu, Głogowie, Gdyni, Katowicach, Bytomiu, Będzinie, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Tarnowie.... Opracowanie graficzne, a także większość projektów kartek zawdzięczamy ogromnej pracowitości i bezinteresowności Joanny Kulhawik. W 2013 roku rozdano ponad 3500 pocztówek poetyckich z erotykami w 25 wzorach, w tym roku chcielibyśmy rozdać ich więcej.

(Kuratorem akcji jest Łucja Dudzińska)

 

 

mso-bidi-font-size: 8.5pt; mso-ansi-language: CS;