Widzowska Agata

Widzowska Agata

266959-450 1.jpg - 76.02 Kb

Agata Widzowska. Psierociniec. ZAPOWIEDŹ »

Autor: Agata Widzowska
Wydawnictwo: Wilga

Data premiery rynkowej: 20 maja 2015

Kliknij tutaj, jeśli chcesz otrzymać maila gdy książka się ukaże.

Dostępność: za 35 dni roboczych

Opis:

Oryginalne połączenie poezji i prozy!

Zbiorek 15 zabawnych wierszy o tematyce psiej, przeplatany historią psa Remika – psiego wierszoklety, który trafia do schroniska. Tam odkrywa niesamowitą rzecz: gdy ułoży wiersz, jeden pies zostaje adoptowany – znajduje dom i miłość.

Liczba stron: 64
Format: 185 x 235 mm
Oprawa: twarda lakierowana
ISBN: 9788328018808

Literatura >> Dla dzieci i młodzieży
Literatura >> Poezja

Więcej: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/266959-agata-widzowska-psierociniec

dreptak-i-pepek-swiata-cala.jpg - 89.39 Kb

Tytuł: Dreptak i pępek świata

Autor: Agata Widzowska-Pasiak

Wydawnictwo: Papilon

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2007

ISBN: 978-83-245-6501-6

Dreptaczek urodził się w czasie pełni księżyca, i od tej chwili był do niego bardzo mocno przywiązany. Mała świnka jest prawdziwym marzycielem i artystą, który każdą noc spędza na obserwowaniu rozgwieżdżonego nieba i ukochanego księżyca. Świnka robi małe "niebka" na całym podwórku, rozmawia z kotami i robaczkami, ale kiedy trzeba to i pierogi z Mamą Świnką polepi. Życie Dreptaczka jest piękne i pełne niezwykłych spotkań z różnymi ciekawymi personami. Jednakże przychodzi dzień, kiedy w życiu małej świnki dzieje się coś bardzo złego. Otóż pewnej nocy Dreptaczek odkrywa, że księżyc gdzieś sobie poszedł i najprawdopodobniej już nigdy nie wróci. Świnka traci radość życia, a wraz z nią wszystkie dzieci na świecie. Nasz mały bohater, po nieudanej próbie upieczenia nowego księżyca, postanawia wyruszyć w podróż, aby odnaleźć swojego srebrzystego przyjaciela i przyprowadzić go do domu.

Z wielką radością muszę stwierdzić, że powstaje coraz więcej wartościowych i pięknych książek dla dzieci. Jest to cudowne odkrycie, zwłaszcza że od kilku lat zalewa nas cała masa bezsensownych bajek i gier, które bynajmniej dla dzieci się nie nadają. Po Dreptaczka sięgnęłam z ciekawości, którą rozbudziła we mnie jego okładka, ale ku mojemu ogromnemu zadowoleniu odkryłam, że to przepiękna historia o marzeniach i ich realizacji. Ta urocza opowieść smakuje jak ulubione łakocie z dzieciństwa, które wywołują w nas uśmiech pełen rozrzewnienia. Dodatkowym atutem są tutaj pocieszne ilustracje i zabawne dreptaczkowe piosenki. Nie wstydzę się przyznać, że bajeczka trafiła prosto w moje serducho i już tam raczej zostanie. Polecam więc każdemu, kto ma okruch serca i ksztynę fantazji, bo to doskonałe antidotum na jesienne, smutne wieczory.

Autor: Marciocha

Więcej: http://norman-czyta.blogspot.com/2012/10/tytu-dreptak-i-pepek-swiata-autor-agata.html

Agata Widzowska Pasiak "Dreptak i pępek świata" - czyta Krzysztof Stelmaszyk:

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/ksiazki-nagrodzone-w-konkursie-literackim-im_-astrid-lindgren-

Koń na receptę

Autor: Agata Widzowska-Pasiak

wydawnictwo: Dreams

data wydania 2011 (data przybliżona)

ISBN 978-83-932877-6-5

liczba stron 80

słowa kluczowe: koń, zwierzęta, dzieci, przyjaźń, wspólna inicjatywa,

kategoria Literatura dziecięca

Opis książki

Miłość do koni bywa lekiem. Przekonała się o tym grupa dzieci spędzająca wakacje na wsi w ośrodku hipoterapii. Między podopiecznymi a zwierzętami tworzy się silna więź. Szczególnie ważny staje się tytułowy koń na receptę, Szogun, którego chce odebrać stadninie jego właścicielka. Dzieci szukają rozwiązania. Rozbijają swoje skarbonki, zbierają w lesie jagody i grzyby. Piszą również wiersze o koniach, malują do nich ilustracje i próbują sprzedać swoje dzieła turystom. Czy ich wysiłki okażą się skuteczne, a zarobione pieniądze wystarczą na wykupienie Szoguna, by mógł nadal służyć ich niepełnosprawnym kolegom?

Koń na receptę to poruszająca opowieść o wielkiej sile przyjaźni, radzeniu sobie z przeciwnościami losu i satysfakcji ze wspólnego działania. Jednak przede wszystkim to historia o miłości pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Miłości, która niesie uzdrowienie.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams,2011

źródło okładki: www.dreamswydawnictwo.pl

grzyw malowane.jpg - 85.42 Kb

Grzywą malowane

Autor: Agata Widzowska-Pasiak

szczegółowe informacje

tytuł oryginału

Grzywą malowane

wydawnictwo

Dreams

data wydania

28 marca 2014

ISBN

9788363579432

liczba stron

191

kategoria: literatura dzieciąca

Opis książki

Kontynuacja powieści pt."Koń na receptę" jest utrzymana w tej samej konwencji, co jej poprzedniczka. I Bogu dziękować :) Kiedy czytam kolejną książkę z cyklu, chciałabym pozostać w tej samej aurze zdarzeń, nastroju i stylu. Tak jest w drugiej części, mam nadzieję: trylogii, kwadrologii, czy nonologii :) Szczerze przyznam, że pojawiające się już na początku książki niepokojące króliki trochę mnie denerwowały, takie zbyt fantastyczne jak na codzienność wiejskiego świata, a właśnie jej opis jest bodaj największym atutem książki! Nadal koński świat przenika się z ludzkim, serdecznie i mądrze, zabawnie i niewiarygodnie. W wakacyjne dni w Dąbrówce Jagoda czyta koniom dramaty Szekspira i wiersze Wandy Chotomskiej! Sięga po Słownik wyrazów obcych, by dowiedzieć się, czym jest "kibla", cierpi też z powodu trądziku, ale... ma najbardziej całuśne usta w rodzinie. Jak tu nie kochać tej bohaterki? :)
Świetnym hasłem zwierającym fabułę jest POZNASZ GO PO PLAMACH, przywodzi na myśl zabiegi artystyczne znane nam z powieści fantasy. W tekst zarówno narracyjny, jak i w partie dialogowe autorka wprowadziła sentencje, które modyfikuje stylistycznie w taki sposób, że oprócz mądrości i przekazu zawierają też humor słowny, a jednocześnie są bliższe nastolatkom, np. " Piękno nie polega na doskonałości, tylko na tym, że coś jest lekko zwichrowane i przez to właśnie ciekawe" :) W książkach Widzowskiej - Pasiak zawsze znajdzie się jakieś małe miejsce na neologizmy i zabawy słowne. Osobiście to uwielbiam i "ryczę ze śmiechu" z "porozumienia telekonicznego" czy "wdziękuję" - kompilacji jestem wdzięczny i dziękuję lub zestawień karmy dla koni - meszu z meszkami, czy kompotów obficie rozdawanych przez ciotkę, które stają się kłompotami! I oto na koniec jawi się nam uśmiechnięta kraina frazeologizmów: suszyć coś komuś na oczach, nie mieć gniadego pojęcia, czy: "dusza czasami siada na ramieniu, żeby w razie niebezpieczeństwa dać dyla". Absolutnie K O C H A M ten styl, przypomina mi Lindgren, Nienackiego i Bahdaja razem wziętych, z posmakiem Chmielewskiej, rzecz jasna ( to za te króliki!:). I to wszystko jakoś niby dla dzieci... a dorośli wyrywają sobie tę książkę z rąk. Zatem, na zakończenie: Dziękuję za drugą część polskiego Bullerbyn (jak dobrze, że nazywa się tak jakoś po naszemu - Dąbrówka), za Mount Everest humoru, Babią Górę akcji i K2 pysznego stylu. Czyż nie tak jada się w Dąbrówce?

źródło okładki: http://dreamswydawnictwo.pl/nowosci/grzywa-malowane,produkt112/

 

 

db