Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu

15-lecie radia Emaus

Fenomenem w dobie komercji, kiedy pieniądz zdominował świat, jest poznańskie Radio „Emaus”, które już od 15 lat za obiecujące „Bóg zapłać” tworzy audycje o unikatowym charakterze – profesjonalne, wciągające, przyjazne, mądre i pełne uśmiechu, nie schlebiające niskim gustom i nie idące na łatwiznę. 
Miło nam, że niemal od początku łączy Wielkopolski Oddział ZLP i zespół radia „Emaus” szczera przyjaźń. Nasza współpraca zaowocowała szeregiem audycji, m.in.: 
„U źródła Triduum Sacrum: Modlitwy Danuty Bartosz”,
„Noc po burzy – Józef Swędrowski”,
„Audycja poetycka z udziałem Stanisławy Łowińskiej”,
„Maciej Antoni Suszek: Zwierzyniec”.
W opracowaniu są następne audycje.
Od kilku miesięcy audycje są prezentowane na głównym Portalu ZLP, mają więc charakter ogólnoświatowy. Okazało się, że są ogromnie popularne. licznik odsłon kilka dni temu pokazał wartość rewelacyjną: przekroczyła już 10 000.
Warto zapoznać się z historią Radia Emaus, które 23 marca br. będzie miało 15 lat.
(D.B) 
 

Read more

 

Promocja tomiku Józefa Swędrowskiego "Końca nie będzie"

Józef Swędrowski
Kolejny nowy członek Wielkopolskiego Oddziału ZLP to Józef Swędrowski
Józef Swędrowski urodził się w roku 1954 w Gizałkach koło Pleszewa i tu w piątej klasie szkoły podstawowej napisał swój pierwszy wiersz. W szkole średniej organizował imprezy kulturalne, spotkania teatralne, reżyserował sztuki. W 1978 r. w Poznaniu zadebiutował zbiorem wierszy „Człowiek”, zdobywając wyróżnienie w Turnieju o Zieloną Wazę.
Józef Swędrowski pisze wiersze i prozę (powieści) przez kilkadziesiąt lat, nie ujawniając jednak nawet przed przyjaciółmi swej twórczej pasji. Dopiero w roku 2006 w „Tygodniku Pleszewskim” publikuje anonimowo swoje wiersze, a w dziesiątą rocznicę śmierci swego kolegi – poety Mariana Cezarego Abramowicza w Białobłotach ujawnia, że jest ich autorem.
Obecnie Józef Swędrowski jest szczęśliwym mężem i ojcem czterech synów. Interesuje się myślistwem, podróżami.
Uczestniczy w pracach Fundacji Literackiej w Poznaniu promując młode talenty pisarskie.

Read more

 

Lech Konopiński dla dorosłych

Od Lecha Konopińskiego otrzymałam krótkiego e-maila treści:
"W czwartek byłem w Śremie, gdzie miałem 2- godzinny wykład na temat humoru i satyry na Uniwersytecie Ludzi Ciekawych Świata. Niestety nie mam żadnej dokumentacji, ale "wykład" był udany. Najserdeczniej Cię pozdrawiam  Lech Konopiński"
Leszku, co z tą informacją zrobić, wiadomo, trzeba ją odtworzyć, a więc spróbuję:

Read more

   

Lednicka Wiosna Poetycka XIV EDYCJA

Stanisława Łowińska, członek ZLP Wielkopolska, jest od 14 lat pomysłodawczynią i organizatorką Lednickiej Wiosny Poetyckiej.

Read more

   

Strona 271 z 280